Skąd pochodzi TM

maharishiMaharishi Mahesh Yogi stworzył całościowy program Transcendentalnej Medytacji i przywrócił światu szeroki zakres praktycznych wedyjskich technik świadomości.
1 stycznia 1958 roku Maharishi oficjalnie zainaugurował światowy ruch Transcendentalnej Medytacji. Od tego czasu naucza tej techniki, pisze książki, udziela porad przywódcom rządów, wygłasza mowy na konferencjach dla naukowców, pedagogów i intelektualistów. Wyszkolił ponad 40 tys. nauczycieli Transcendentalnej Medytacji, otworzył tysiące ośrodków nauczania TM, szkół i uniwersytetów. Programy Nauki Wedyjskiej Maharishiego są stosowane w prywatnych firmach, instytucjach państwowych i w domach na całym świecie.

Technika Transcendentalnej Medytacji jest starożytnym, najbardziej efektywnym, najlepiej przebadanym naukowo i najpowszechniej stosowanym systemem medytacji dostępnym dziś na świecie.

Jest wyjątkowa z powodu swego pochodzenia, łatwości stosowania, potwierdzenia naukowego i uniwersalności. Te cechy odróżniają ją od wszystkich innych form medytacji, systemów redukcji stresu czy programów osobistego rozwoju dostępnych dziś na świecie.

Technika Transcendentalnej Medytacji pochodzi ze starożytnej tradycji wiedzy – wedyjskiej tradycji Indii, która wytrzymała próbę czasu jako najbardziej zaawansowana nauka i technika świadomości. Tradycja wedyjska zachowywała przez tysiące lat czystość tej praktyki, co zapewnia dzisiaj jej skuteczność.

Efekty i korzyści ze stosowania techniki Transcendentalnej Medytacji potwierdza ponad 600 badań naukowych przeprowadzonych w 200 ośrodkach badawczych w 35 krajach. Żaden inny program osobistego rozwoju nie wzbudził takiego zainteresowania i nie zdobył szacunku środowiska naukowców.

Sprowadzenie umysłu do cichego, lecz w pełni czujnego stanu świadomości – źródła myśli, wewnętrznego źródła kreatywności, energii i inteligencji jest łatwe i przyjemne. Nie ma tu koncentracji, kontemplacji czy wysiłku w kontrolowaniu umysłu.

Każdy może z powodzeniem stosować tę technikę – nauczyło się jej prawie 6 milionów ludzi na całym świecie. Jeśli możemy myśleć – możemy medytować. Kiedy stosujemy Transcendentalną Medytację regularnie dwa razy dziennie, uzyskujemy szeroki zakres korzyści dla umysłu, organizmu, relacji międzyludzkich, społeczeństwa i świata.

W Polsce technika Transcendentalnej Medytacji jest promowana i nauczana przez Polskie Towarzystwo Transcendentalnej Medytacji, które zostało zarejestrowane w 1989 roku jako organizacja promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz przez Polskie Towarzystwo Idealnej Edukacji.

facebook_page_plugin
Facebook

Technika Transcendentalnej Medytacji uczona jest w Polsce przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy reprezentowani są przez Transcendentalna Medytacja Polska
Technika Transcendentalnej Medytacji jest znakiem zastrzeżonym.

© Transcendentalna Medytacja Polska