Kurs weekendowy 29-30 września 2018

Plan weekendu z Ajurwedą Maharishiego 29 i 30 września 2018

Po weekendzie odbędą się terapie: zobacz plan poniżej 
a) Terapia światłem kamienii szlachetnych
b) Terapia Marma

Ajurweda to naturalny, holistyczny i zindywidualizowany system utrzymania zdrowia i leczenia wywodzący się ze starożytnych Indii. To wiedza o tym, jak długo, szczęśliwie i zdrowo żyć.
W latach 80-tych XX wieku Maharishi Mahesh Yogi, współpracując z ekspertami w dziedzinie Ajurwedy, przywrócił kompletną wiedzę na jej temat, z wiedzą o świadomości jako fundamentem. Ta zweryfikowana wiedza to Ajurweda Maharishiego.
Ajurweda Maharishiego jest wyjątkowa ponieważ jest najłatwiejsza do przyswojenia i praktykowania przez ludzi Zachodu, a co najważniejsze opiera się ona na wiedzy o świadomości.
Jest bezpieczna, ponieważ w terapii stosuje się tylko certyfikowane preparaty ziołowe najwyższej jakości, wolne od pestycydów i metali ciężkich.

Sobota 29 września

8.00– 10.00 wspólna medytacja i TM Sidhi

10.20-10.40  wstęp do weekend u z Ajurwedą Maharishiego: czego oczekiwać, różne aspekty Ajurwedy - MAV. DON BRENNON, 10 minut pytania i odpowiedzi do 10.50
Dr Donn Brennon był jednym z pierwszych zachodnich lekarzy, którzy przeszli szkolenie z Ajurwedy w Indiach. Od 1990 roku pracuje na pełen etat jako konsultant Ajurwedy i jako nauczyciel TM, głównie w UK i Irlandii. Autor książki oraz wielu artykułów, CD, programów radiowych i telewizyjnych o Ajurwedzie.

11-11.40 Diagnoza pulsem wykład – Krzysztof Słowiński, 10 minut  pytania i odpowiedzi
Krzysztof Słowiński ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu w 2001 r. w doktorat na Akademii Medycznej we Wrocławiu otrzymał w 2008 r. Specjalista chorób oczu od 2009 r.
Jest nauczycielem techniki Transcendentalnej Medytacji a szkolenie z Ajurwedy Maharishiego ukończył w MERU w latach 2009 - 2016. 
Jest specjalistą z Ajurwedy Maharishiego wraz z panczakarmą oraz specjalistą z Vedaroma a także koordynatorem Sthapatjawedy Maharishiego.

Diagnostyka stanu zdrowia w Ajurwedzie Maharishiego opiera się na badaniu pulsu, podczas którego ocenia się puls powierzchniowy, puls głęboki, stan trzech dosz (dosze - Vata, Pitta i Kapha to trzy podstawowe zasady, których kombinacje i stan równowagi określają obecny stan zdrowia), stan ognia trawiennego, tkanek oraz poziom toksyn. Dzieje się to tak, gdyż w pulsie znajduje się zbiorcza informacja z całego ciała. Dzięki tej unikatowej metodzie badania pulsu można zdiagnozować stan zdrowia łatwo i szybko.

11.45-12.15 Joga Asany demonstrowane przez Almara Meijles
Jest to dział jogi fizycznej, dzięki któremu budujemy koordynację umysł-ciało. W czasie praktykowania asanów (pozycji ciała) zachodzą korzystne zmiany w ciele, takie jak usuwanie stresu i toksyn. Asany powodują delikatny masaż punktów energetycznych zwanych marma, dzięki czemu poprawia się przepływ energii życiowej w ciele.

12.30-14.30 Obiad-katering, spacer/ czas wolny też możliwość sprawdzenia medytacji

14.30-15.00 Styl życia, Dieta prezentowana przez KEITHA WALLACEA, 10 min  pytania i odpowiedzi
Dr Robert Keith Wallace jest obecnie dyrektorem badań i głową Departamentu Fizjologii i Zdrowia w Maharishi University of Management w USA. Przez lata zajmował się badaniem świadomości transcendentalnej. Jest wykładowcą i autorem wielu książek, założył pierwszą klinikę Ajurwedy Maharishiego w USA.

15.10-15.40 Transcendencja , David Lynch, Krzysztof Słowiński, 10 min pytania i odpowiedzi
Podczas transcendencji zachodzą korzystne zmiany tak w umyśle jak i w ciele. Najnowsze badania nad wpływem transcendencji na zdrowie dowodzą jej wpływu na ekspresję genów, tzn. aktywację dobrych genów, a wyłączanie chorobotwórczych. Z punktu widzenia Ajurwedy najważniejsze jest to, że transcendencja znosi główną przyczynę chorób, czyli błąd intelektu. 

15.50-16.20 Terapia Światłem Kamieni Szlachetnych wg Maharishiego,wykład - Katarzyna Michałowska. (10 minut pytania i odpowiedzi)
Katarzyna Michałowska jest nauczycielką Transcendentalnej Medytacji oraz certyfikowaną terapeutką Terapii Światłem kamieni Szlachetnych wg Maharishiego Mahesh Yogi.
Ukończyła kursy Uniwersytetu Otwartego Maharishiego Mahesh Yogi takie jak: Kurs Całkowitej Wiedzy, Kurs Doskonałego Człowieka I, II, Kurs Edukacji Opartej na Rozwoju Świadomości, Kurs Wastu Maharishiego Kurs Nauki o Twórczej Inteligencji oraz Kurs Profilaktyki Zdrowotnej.  

Terapia Światłem Kamieni Szlachetnych wg Maharishiego  jest głęboką i  skuteczną terapią odnowy biologicznej, która łączy starożytną wiedzę o  leczniczych właściwościach kamieni z nowoczesną technologią. 
Terapia to delikatnie odżywia subtelne aspekty ciała i umysłu. Ożywia i wzmacnia wewnętrzną inteligencję fizjologii, przebudza wewnętrzne światło świadomości we wszystkich komórkach i organach,  uruchamia samolecznicze siły organizmu.
Zabiegi kąpią ciało  miękkim , koherentnym światłem przechodzącym przez wyselekcjonowane, wysokiej jakości kamienie tj. diamenty, szmaragdy, rubiny, niebieskie i  żółte szafiry. 
Zabiegi są nie inwazyjne, głęboko relaksujące, przyjemne, mogą dawać doświadczenie błogości i transcendencji.
Efekty terapii to: energia, relaks, odprężenie, poprawa jakości snu, równowaga systemu nerwowego, łagodzi bóle, przywraca harmonię i wewnętrzne szczęście, rozwija wyższe stany świadomości.

17.00-17.10 krótka lekcja  Pranayamy
Pranajama to łatwa technika oddechowa, dzięki której balansujemy przepływ energii życiowej (prana) oraz równoważymy funkcjonowanie obu półkul mózgowych. Pranajamę najlepiej wykonywać przed medytacją.

17.10-19.00 wspólna medytacja i TM Sidhi

19.00-20.15 wspólnie przygotowana kolacja

20.15-20.25 Gandharwa Weda Maharishiego, wykład - Andrzej Michałowski
Andrzej Michałowski jest nauczycielem Transcendentalnej Medytacji. Ukończył również specjalistyczne szkolenia Koordynatorów Wastu Maharishiego oraz Koordynatorów Programu Edukacji Opartej na Rozwoju Świadomości. Skończył i prowadził kursy intelektualne przygotowane przez Maharishiego Mahesh Yogi takie jak: “Kurs Całkowitej Wiedzy” oraz “Kursy Doskonalego Człowieka I / II”, „Wastu Maharishiego” i „7 stanów świadomości”. Był jednym z organizatorów koncertów Gandharwa Wedy Maharishiego oraz pokazu Jogicznego Latania w ramach działalności Polskiej Partii Prawa Naturalnego.

Gandharwa Weda Maharishiego - inaczej klasyczna muzyka starożytnych Indii. Maharishi Mahesh Yogi określa ją jako wieczną melodię natury. Muzyka Gandharwa Weda harmonizuje fizjologię za pomocą zmysłu słuchu. Koncerty tej muzyki tworzą efekt pokoju w słuchaczach oraz w otoczeniu. Klasyczne teksty ajurwedyjskie zalecają konkretne ragi lub melodie na określone pory dnia.

20.25–20.55 słuchanie koncertu Gandharwa Wedy Maharishiego

Niedziela 30 września

8.00–8.10 pierwszy Dzień Sprawdzenia – Maharishi Mahesh Yogi (taśma)
Przypomnie prostych instrukcji dotyczących techniki Transcendentalnej Medytacji

8.10-10.00 wspóna medytacja i TM Sidhi

10.30–11.00 Marma Terapia – Krzysztof Słowiński, 10 minut pytania i odpowiedzi
Terapia Marma została opisana jako „największy sekret leczniczy Ajurwedy“.Terapia Marma została opisana jako „największy sekret leczniczy Ajurwedy“.
Marma są punktami na ciele, gdzie znajduje się największe bezpośrednie połączenie pomiędzy umysłem a ciałem. Zgodnie ze starożytnymi tekstami są one „punktami łączącymi ciało i umysł“.
W terapii Sukshma Marma uczymy się jak traktować te punkty w szczególny sposób (sukshma oznacza miękki, delikatny) z użyciem mieszanek olejków roślinnych.
Terapia marma może zostać użyta w celu oczyszczenia ciała, wzmocnienia i rewitalizacji, dla odmłodzenia i relaksu oraz dla odblokowania energii. Poprzez te punkty możemy stymulować funkcjonowanie wewnętrznych narządów, wzmocnić moc samoleczenia oraz harmonizować umysł i ciało.

11.00-2.30 -  przygotowanie obiadu z  Kasią

12.30-14.30-obiad, spacer, sprtawdzenie medytacji

14.30 -  ...MNIEJ STRESU, CO JEST WAŻNE W DIECIE

17.00-19.00 wspólna medytacja i TM Sidhi

Cena kursu weekendowego wynosi 450 zł i nie obejmuje noclegów


Terapie po kursie weekendowym - promocyjne ceny dla uczestników kursu weekendowego

Terapia światłem kamienii szlachetnych 1, 2, 3  październik od 9:00 do 18:00 z godzinną przerwą na lunch
Cena promocyjna jednej terapii 230 zł, trzech  terapii 570 zł

Terapia Marma poniedziałek 1 październik od 10:00 do 17:00 z godzinną przerwą na lunch.
Ceny konsultacji i zabiegów: 90 PLN za 30 min, 180 za 1 godz. Za drobny zabieg do 15 minut: 45 PLN

facebook_page_plugin
Facebook

Technika Transcendentalnej Medytacji uczona jest w Polsce przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy reprezentowani są przez Transcendentalna Medytacja Polska
Technika Transcendentalnej Medytacji jest znakiem zastrzeżonym.

© Transcendentalna Medytacja Polska